Z jakich powodów warto przeczytać książkę pt. “Obiecaj, że wrócisz” Beaty Majewskiej?

Obiecaj że wrócisz

Teraz wielu jest ciekawych, co zaoferuje czytelnikom kolejna książka Beaty Majewskiej z tej serii. Książka Obiecaj, że wrócisz z księgarni internetowej taniaksiazka.pl może być trzecią i ostatnią odsłoną trylogii “Zapomnij, że istniałem”. To ciekawa powieść, w której czytelnik znajdzie elementy romansu, odrobinę sensacji, a nawet wątek mafijny. W tej książce jest dużo więcej ciekawych rzeczy. Na pewno nikt tutaj nie będzie zawiedziony rozwojem akcji w tym tomie.

Kto jest bohaterem w tej części historii?

Jeśli czytaliście książkę “Zapomnij, że istniałem”, to zapewne wiecie, kim jest nastoletnia przyrodnia siostra Nikity Doniecka. Jeśli tak, to już wiemy, kto jest zainteresowany większą fabułą książek z serii “Zapomnij, że istniałem”. Postać ta spowodowała pewne zamieszanie pod koniec serii. Potem wszystko zaczęło się układać w plan ucieczki. W świecie, jaki znamy, są zazwyczaj pewne rzeczy, które nie są społecznie akceptowane.

Jaki los spotkał dziewczynkę tym razem?

Związki kazirodcze są potępiane i patrzy się na nie, ponieważ są złe, chore i wręcz okropne. Z drugiej strony, niektórzy nie widzą nic niezwykłego w świecie mafii, która rządzi się swoimi prawami. Niektórzy ludzie, dla dobra ogółu, są gotowi wprowadzić tam zwyczaje, które, delikatnie mówiąc, obrażają zdrowych ludzi. Na przykład, zmuszanie brata do małżeństwa z siostrą. Nic dziwnego, że nastolatka mająca dość życia w mafii i zmuszona do małżeństwa z przyrodnim bratem zdecydowała się na desperacki krok. Ucieczka była jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji, jeśli chciała pozbyć się życia, którego nienawidziła. Tylko gdyby wiedziała o reakcjach łańcuchowych, mogłaby podjąć taką decyzję.

Czyich losów dotyka ta książka?

Głównymi bohaterami powieści “Obiecaj, że wrócisz” są Wiera Doniecka i niejaki Bruno. To dziewiętnastoletni mężczyzna o wielu twarzach, którego życie z pewnością ściśle związane jest z mafią. Wbrew niemu Wierka stała się najlepszą połówką swojego szwagra Nikity. Ta dziewczyna, podobnie jak jej mąż, nie chciała takiego życia. Nie chciała takiego niemoralnego związku. Ale nie miała innego wyboru. W jej świecie istniały zasady, które nie pozwalały jej w pełni wyrazić swojej opinii na ten temat. Życie w mafii było dla dziewczyn klatką, a ona sama była ptakiem, który nigdy nie był do końca wolny, mimo skrzydeł i złudnego poczucia wolności. Nic dziwnego, że Wiera zbuntowała się i postanowiła odejść z tego świata.